Legfontosabb Egyéb Monet „Matinée sur la Seine, temps net” című alkotása 45 év után először kerül aukcióra

Monet „Matinée sur la Seine, temps net” című alkotása 45 év után először kerül aukcióra

Milyen Filmet Kell Látni?

 Két ember feltartja a folyót ábrázoló aranykeretes festményt
Reggel a Szajnán, tiszta idő , (1897). A Christie's jóvoltából

Claude Monet egyik ikonikus ábrázolása a francia Szajna folyóról jövő hónapban kerül az aukciós blokkra. Az 1897 Reggel a Szajnán, tiszta idő , a francia művész készítette, amikor elkezdte felkarolni a motívumok sorozatozásának átalakító gyakorlatát.

A festmény utoljára 1978-ban jelent meg aukción, amikor 330 000 dollárért megvásárolta egy amerikai gyűjtő. Most ez fogja vezetni a Christie's-t 20./21. század: Londoni esti kiárusítás 12 millió font (15 millió dollár) és 18 millió font (23 millió dollár) közötti becsléssel.

LÁSD MÉG: Előretekintve a párizsi Pompidou Központ bezárási terveket jelent be

A mű árverése egybeesik az impresszionizmus 150. évfordulójával, amely művészeti mozgalom gyakran Monet-nak tulajdonítják. Nevét 1873-as munkájáról kapta Benyomás, napkelte vizuális ecsetvonások és a fény változó természetének hangsúlyozása jellemzi.

Mindkettő látható a művésznél Reggel a Szajnán vagy a „Reggelek a Szajnán” sorozat. A több mint húsz alkotásból álló sorozat azt mutatja be, hogy a felkelő nap hogyan változtatja meg a folyó egyik kis torkolatát. Ahogy maga a művész mondta egyszer: „Mások hidat, házat, csónakot festenek… én azt a levegőt akarom megfesteni, amelyben a híd, a ház és a hajó megtalálható – a levegő szépségét körülöttük, és ez nem kevesebb, mint a lehetetlen.'

Hogyan készítette Monet Szajna sorozatát

Míg korábban azzal a gyakorlattal foglalkozott, hogy ugyanazt a témát többször is megfestette, Monet az 1880-as évek végén kezdett komolyan venni a technikát. Sorozatos darabjai, köztük a tavirózsa és a szénakazalok, ma a művész legismertebb alkotásai közé tartoznak.

Szajnai munkáit 1896-ban kezdte, és a következő nyáron fejezte be, és a kora reggeli órákban kezdte napjait egy stúdióhajón a folyón. Csónakján több vászon barázdáit hordta, így a fény változásával különböző darabokra fordította figyelmét.

Ban ben Reggel a Szajnán, tiszta idő, fényes és tiszta égbolt tükröződik a folyó nyugodt vizében. „A reggeli ködben ez a két birodalom összeolvad, és a nézőt az előtte kibontakozó jelenet érzetére összpontosítja” – mondta Michelle McMullan, a film egyik vezetője. 20./21. század: Londoni esti kiárusítás, nyilatkozatban.

További munkák a művésztől Reggel a Szajnán sorozatok hét számjegyű összegeket kaptak az aukción, az egyik 2017-ben 23 millió dollárért kelt el a Christie’s-nél, egy másik pedig 20,5 millió dollárt realizált a következő évben a Sotheby’s-nél. De Reggel a Szajnán, tiszta idő az elmúlt évtizedekben nagyrészt rejtve maradt a nyilvánosság elől, utoljára az 1990-es kiállításon jelent meg Monet a '90-es években: A sorozat festményei , amely a bostoni Szépművészeti Múzeumban, a Chicagói Művészeti Intézetben és a Londoni Királyi Művészeti Akadémián járt. A március 7-i eladási dátum előtt a mű New Yorkban, Hong Kongban és Londonban lesz látható.

Cikkek, Amelyek Tetszenek :