Legfontosabb Innováció 5 kevésbé ismert tény a New York-i maratonról

5 kevésbé ismert tény a New York-i maratonról

Milyen Filmet Kell Látni?

Körülbelül 50 000 ember vett részt a tegnapi versenyen, de ez csak egy töredéke azoknak, akik futni akartak.Getty Images

a fotópálcát a legjobb vétel

Tegnap volt a 47. New York-i maraton. 125 országból több mint 50 000 futó futott végig New York City öt kerületén, esőben és nézők millióinak ujjongásával.

A 36 éves Shalane Flanagan atléta nyerte a női versenyt tegnap. Ő volt az első amerikai nő, aki megnyerte a versenyt 1977 óta. 2 órát, 26 percet és 53 másodpercet teljesített.

A kenyai Geoffrey Kamworor 2 óra 10 perc 53 másodperccel nyerte meg a férfiak versenyét.

A világ legnagyobb maratonja, a New York City Marathon a profi futók és rajongók által nagyon áhított esemény. De tudtad, hogy az akaraterő és a fizikai erő mellett elég sok szerencse és pénz kell a versenyre való feljutáshoz?

Íme öt szórakoztató és kevésbé ismert tény a New York-i maratonról:

A lottó

Körülbelül 50 000 ember vett részt a tegnapi versenyen, de ez csak egy töredéke azoknak, akik futni akartak. A versenyre jelentkezők mindössze 17 százalékát választották ki, A New York Times beszámolt róla . Mert Forbes , A futók 37 százaléka külföldről érkezett.

Egymillió futó

Ban,-benelső New York-i maraton1970-ben csak 127 ember vett részt, 55-en lépték át a célvonalat. Azóta több mint egymillió futó fejezte be a versenyt (egészen pontosan 1 125 776). A 2016-os verseny a történelem legnagyobb maratona volt, 51 394 helyezett végzett.

Személyes pénzügyek

A maraton futása vagyonba kerülhet. MarketWatch becslései szerint legalább 1000 dollárba kerül a célvonal átlépése. Health.com becslései szerint a teljes maraton költsége 5000 dollárig terjedhet. A tipikus költségek magukban foglalják a verseny nevezési díjait, az utazást és a szállást, az edzőfelszereléseket, a kvalifikációs versenyek futását (bizonyos maratonok megkövetelik, hogy más versenyeken versenyezzenek versenyképes időben.) És a verseny utáni gondozást, például egy profi masszázst.

Többet a pénzről

Az 1970-es alakuló versenyre 1 dollárba került a nevezés. Az idei verseny nevezési díja 255 dollár, ha az Egyesült Államokban él és tagja a New York Road Runners-nek (295 dollár nem tagoknak), és 358 dollár a nem amerikai lakosoknak. A New York Times arról számolt be, hogy a díjemelések hozzájárultak a maratoni részvétel általános csökkenéséhez. Az Egyesült Államokban a maratoni futók száma a 2013-as 19 millióról 2016-ban alig haladta meg a 17 milliót.

Ismerős arcok

A tegnapi versenyen részt vevő hírességek között volt Kevin Hart humorista, Karlie Kloss szupermodell (először), Yasir Salem versenyző, és a 70 éves Kathrine Switzer, az 1976-os bostoni maraton női maratonfutója. (A tegnapi versenyt 4 óra 48 perc és 21 másodperc alatt fejezte be.)

Tekintse meg ezt a bejegyzést az Instagram-on

Mérföld 22…. Itt kezdődtek az emberek. Ez az, ahol a szar valósággá vált ... Itt gondolkodtam el egy súlyos sérülés hamisításán. Olyan érzés volt, mintha valaki mindkét lábamba ütne egy ütővel, amelyhez görcsök kapcsolódtak. Ez egy másfajta fájdalom volt ... Ez volt az a fajta fájdalom, amely mélységbe ásott és feltette magának a kérdést, hogy megvolt-e a nagyszerűsége…. Mentális szívóssággal a célig kívántam magam… .Köszönöm szépen srác @shafferdc, aki minden egyes lépésemben velem volt & @blue_benadum & Mike Rogers ... Ez csak a kezdő emberek .... Az egész világot el akarom vezetni, és a HART-mal fogom megtenni !!!! #RunWithHart #MoveWithHart #JoinMyMovement #YouAreYourOwnCompetition

A bejegyzést megosztotta Kevin Hart (@ kevinhart4real) 2017. november 6-án, PST 10: 08-kor